Pracovní semináře
Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2014
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
UKONČETE VÝSTUP A NÁSTUP, DVEŘE SE ZAVÍRAJÍ
Několikapodlažní klec s havíři je svým způsobem takové vertikální metro. A že jich tady na Ostravku a Karvinsku máme! Jen toho revizora, který by kontroloval platné jízdenky, jsme nikde nezastihli.
zobrazení: 10452
známka: 1.58
Hledáme redaktory nebo každého kdo by chtěl přispět svými poznatky, zážitky a postřehy s naší nebo příbližnou tématikou.
Pište na email: info(zavinač)hornicky-klub.info

Překladač
BLAHOPŘÁNÍ K ŽIVOTNÍMU JUBILEU

Ing. Petr Rojíček

Dne 21.prosince 2014 se dožívá 70-ti let současný předseda Klubu přátel hornického muzea v Ostravě.

Narodil se v Ostravě a v roce 1963 maturoval na Střední průmyslové škole ve Vítkovicích. V roce 1969 ukončil studium na Strojní fakultě Vysoké školy báňské v Ostravě v oboru strojní zařízení dolů a hutí a v roce 1978 v oboru hlubinné dobývání ložisek na Hornicko-geologické fakultě téže vysoké školy.

Rojiček

V roce 1976 nastoupil na konkurz do státního Vědecko-výzkumného uhelného ústavu v Ostravě-Radvanicích, kde byl brzy jmenován do funkce vedoucího pracoviště Dobývání. V té setrval až do roku 1994, kdy s útlumem hornictví přechází do soukromé firmy a v roce 2003 ze zdravotních důvodů do předčasného důchodu.

V roce 2006 přichází do Klubu přátel hornického muzea v Ostravě a již zde zakotví. V září 2008 byl kooptován do výboru Klubu a v prosinci téhož roku zvolen jeho místopředsedou. Tuto funkci pak vykonával až do roku 2013 současně s funkcí člena redakční rady vydávaného Hornického zpravodaje. V květnu 2013 byl na výroční plenární schůzi zvolen předsedou Klubu. Tuto funkci velmi úspěšně vykonává dodnes.

Milý Petře,
blahopřejeme Ti k těmto slavným narozeninám a přejeme Ti mnoho dalších úspěchů jak při výkonu náročné funkce předsedy hornického Klubu, který patří k největším v ČR, tak k průvodcovské činnosti v rámci Dolní oblasti Vítkovice, kterou současně vykonáváš. Zůstaň i nadále takovým, jaký jsi: Přímý, pracovitý a odpovědný v práci i v osobním životě a zároveň pro nás dobrý kamarád.

V zastoupení všech členů přeje

výbor Klubu přátel hornického muzea v Ostravě
a redakční rada Hornického zpravodaje

   

Jméno: Zdeněk Dombrovský

Funkce: Předseda Klubu přátel Hornického muzea v Ostravě (v letech 2004 až 2008)

Věk: Narodil jsem se v roce 1938

Znamení: Ryby

Rodina: Manželka Jiřina, synové Ivo (45), Igor (40), vnučky a vnuci Veronika, Klárka, Filip a Michal.

Odkud pocházím: Z Petřvaldu na Karvinsku

V jakém prostředí jsem vyrůstal: Narodil jsem se v hornické rodině. Z devíti nejbližších příbuzných jich devět pracovalo na šachtě. Z hornické rodiny pochází i manželka.

Kdy jsem poprvé fáral: Jako 15letý na Dole Evžen v Petřvaldě, kam jsem pak pravidelně chodil na prázdninové brigády až do roku 1960.

Moje hornická kariéra: V roce 1960 jsem nastoupil jako horník na Důl Žofie do Orlové a s výjimkou dvou let na Dole Václav tam vydržel do roku 1969. Mezitím jsem vystudoval VŠB a působil v technických funkcích. Vedoucí závodu a technický náměstek Dolu ČSM (1969-74), vědecko-výzkumný pracovník na VVUÚ v Radvanicích (1974-81), báňský inspektor GŘ OKD (1981-85), hlavní inženýr Dolu J. Fučík (1985-93), poradce technického ředitele ČMD Kladno (1993-95).

Hornická specializace: Od roku 1977 jsem aktivně působil při řešení problematiky důlních otřesů v OKR. Dodnes se zabývám posudkovou a znaleckou činností v oboru hornictví pro doly, úřady a instituce.

Moje koníčky: Dříve aktivně lyže, házená a basketbal. Dnes taroky a hornická historie.

Oblíbená dovolená: Dříve cestování, moře, hory. Nyní hlavně rekreační chalupa.

Oblíbené jídlo: Nejsem vybíravý. Sním všechno.

Oblíbené pití: Dříve valašská slivovice, teď kvalitní moravské bílé.

Kdo je připraven, není ohrožen.

 
 

 

Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
<

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server