Pracovní semináře
Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2016
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Knihy hornická tematika
UKONČETE VÝSTUP A NÁSTUP, DVEŘE SE ZAVÍRAJÍ
Několikapodlažní klec s havíři je svým způsobem takové vertikální metro. A že jich tady na Ostravku a Karvinsku máme! Jen toho revizora, který by kontroloval platné jízdenky, jsme nikde nezastihli.
zobrazení: 11449
známka: 1.55

Multimedia online přehrávač
Vypiš všechna media

Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29       
Novinky
06.02.2016: Video přednáška ze dne 2.2.2016

Je možno si prohlídnout přednášku In. Pavla Bartoše ze dne 2.2.2016 http://www.hornicky-klub.info/showpage.php?name=2016

06.02.2016: Uzavírají malé a neefektivní doly

Čínská vláda se chystá uzavřít celkem 4300 malých nebo neefektivních dolů po celé zemi. Na pokrytí nákladů s tím spojených byla odsouhlasena částka odpovídající 4,6 miliardy amerických dolarů. Krok je součástí čínské snahy snížit podíl uhlí v tamním energetickém mixu a zároveň i emise skleníkových plynů. Čína je největším světovým producentem oxidu uhličitého, a to už od roku 2005, kdy předčila do té doby jasně první Spojené státy.
Pekingská vláda už před časem oznámila ukončení provozu více než tisícovky dolů a plánuje rovněž snížení produkce uhlí o 700 milionů tun v průběhu tří let, kdy se nebudou otevírat žádné nové doly. V roce 2014 bylo v Číně vytěženo 3,68 miliard tun uhlí, přičemž podle státní tiskové agentury Si-chu-na zaměstnával uhelný sektor zhruba jeden milion pracovníků.
Čína je již od roku 1985 největším světovým producentem uhlí. Říše středu je také největším dovozcem uhlí na světě. Druhým největším těžařem jsou Spojené státy s roční produkcí okolo 900 milionů tun. Následuje Indie, Austrálie a další uhelné velmoci jako je Indonésie, Rusko, JAR, Německo a Polsko. České republice patřila v žebříčku největších producentů uhlí 15. příčka.

22.01.2016: Nowa Kompania Węglowa (NKW) bude na rozjezd potřebovat dvě miliardy zlotých

Polská vláda je připravena udělat maximum, aby tamní hornictví neskončilo samolikvidací. V rozhovoru pro týdeník Gazeta Polska to uvedl ministr energetiky Krzysztof Tchórzewski. Proto první jednání, týkající se založení Nowej Kompanii Węglowej, do které má být postupně převedeno 11 zadlužených dolů, budou zahájena už v průběhu ledna 2016. Aby NKW byla životaschopnou společností, na rozjezd bude potřebovat právě 2 miliardy zlotých. Pouze za těchto podmínek bude moci realizovat svůj investiční program, splácet dluhy a současně vytvářet zisk. To však bude vyžadovat další rozhovory se všemi zainteresovanými stranami včetně samotných věřitelů. Zdroj: nettg.pl

17.01.2016: Výsledky NWR za 4. kvartál

New World Resources Plc (NWR), mateřská společnost OKD, zveřejnila své výsledky o objemu těžby, prodeje a průměrných prodejních cen za čtvrté čtvrtletí roku 2015.
NWR v tomto sledovaném období vytěžila 2,304 milionu tun černého uhlí. K jednotlivým zákazníkům pak putovalo 1,094 koksovatelného a 1,497 milionů tun energetického uhlí. Průměrné realizované ceny se pohybovaly okolo 86 nebo 48 Euro za jednu tunu.
Celkový objem těžby v loňském roce o 20 tisíc překročil osmi milionovou hranici s průměrnými prodejními cenami koksovatelného uhlí okolo 90 a u energetického uhlí okolo 50 Euro za tunu. Pro úplnost dodejme, že NWR v roce 2015 celkem prodala bezmála 4,3 milionu tun koksovatelného a 3,7 milionu tun energetického uhlí.
Finanční výsledky za celý loňský rok budou zveřejněny 24. února 2016.

16.12.2015: Smutna zprava - zemřel Vladislav Konvička
Vážení kolegové, vážení přátelé! Věnujme, prosím, tichou vzpomínku našemu kamarádovi a kolegovi Vladislavovi Konvičkovi ze společnosti Subterra a spolku Barbora, neúnavnému propagátorovi hornictví, podzemního stavitelství, průmyslu a autorovi populárních stránek o hornictví www.hornictvi.info, který v pátek 11.prosince 2015 zemřel při smrtelném pracovním úrazu ve věku pouhých 42 let. Smekněme, v úctě, Zdař Bůh! Parte
Kdo má svátek

Vítězslav Hettenberger
Český rozhlas Ostrava v relaci 
"Život na dlani"
(Pro přehrání klikni)

Martin Jemelka: Na kolonii tak se jmenuje publikace o historii jednoho z největších dělnických sídlišť u nás, hornické kolonii Šalomoun v Ostravě.

 

Jsem rád, že
Jsem rád,že existuje takovýto klub na ostravsku,neboť naše děti již téměř neví,že na ostravsku se ještě (pro naši generaci)nedávno těžilo uhlí. A vůbec mne překvapily Vaše stránky a nejvíc haviř Slivka ,který byl Panem "bavičem"spolu s Frantu Mydlem,pro mě nejlepším na světě. Jsem oborem stolař,ale pocházím z havířské rodiny. Děd začal na Šalamuně a jak ju zavřeli,pokračoval na Hlubině,kde našel robotu aji muj tata,ze začatku jako důlní elektrikář a potem jako povrchový. Vyšlo mu to tak akorát do důchodu,když Hlubina přestala těžit. Tak přeju Vašemu klubu budoucnost a budu rád,když budu moci nějak přispět k jeho rozvoji. tak zatím Zdař Bůh. Staňa
Kforum
08.07. vzpomínka na mého ...
DOBRÝ VEČER JMENUJI SE CHLÁDEK LUBOMÍR A CHTĚL JSEM JEN ŘÍCT,ŽE MŮJ ... »

26.08. Důl Hlubina
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví o stránkách, kde di ... »

16.05. Důl Hlubina
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli by mi někdo zde zaregstrovaný mohl ... »

07.05. Naučná stezka kole ...
Originál vložil J.Minka

Trasu, kterou členové klubu vybudo ... »


07.05. Naučná stezka kole ...
Trasu, kterou členové klubu vybudovali díky grantu Nadace OKD a podpoře d ... »

01.12. Důlní neštěstí
Pokud chcete získat k tomuto tématu podrobnější informace, vložte pros ... »


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Používáme redakční systém phpRS | Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv šíření obsahu stránek je bez písemného svolení redakce a KPHM zakázáno | © 2007 KPHM

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server