Pracovní semináře
Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2014
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
UKONČETE VÝSTUP A NÁSTUP, DVEŘE SE ZAVÍRAJÍ
Několikapodlažní klec s havíři je svým způsobem takové vertikální metro. A že jich tady na Ostravku a Karvinsku máme! Jen toho revizora, který by kontroloval platné jízdenky, jsme nikde nezastihli.
zobrazení: 10198
známka: 1.58
Hledáme redaktory nebo každého kdo by chtěl přispět svými poznatky, zážitky a postřehy s naší nebo příbližnou tématikou.
Pište na email: info(zavinač)hornicky-klub.info

Překladač

Multimedia online přehrávač
Vypiš všechna media

Vzpomínka
Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
Čtenář

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Novinky
29.08.2014: BUDOU V POLSKU ZAVÍRAT DOLY?
Polský ministr hospodářství Janusz Piechociński na tiskové konferenci vyjádřil přesvědčení, že reforma polského černouhelného hornictví nemůže proběhnout bez toho, aniž by došlo k zavření nerentabilních dolů. Podle něj není možné donekonečna těžit v dolech, které generují ztráty. Jestli nedojde k poklesu vysokých nákladů na těžbu ve slezských dolech, vytlačí z trhu tyto provozy východopolská Bogdanka, která je schopna v lublinském regionu těžit uhlí efektivněji a s nižšími náklady. Firmy zároveň musí bojovat s dovozy z Ruska a Austrálie.
Podle Piechocińského musí polští horníci pochopit, že firmy ve světě jsou schopny těžit uhlí levněji než v Polsku. Na začátku června leželo v Polsku na skládkách 8 milionů tun neprodaného uhlí, a to i přesto, že některé firmy omezovaly produkci. Sektor navíc vykázal ztrátu 631 milionů zlotých (přes 4 miliardy korun).

11.08.2014: Setkání hornických měst a obcí


11.08.2014: USA: DALŠÍCH 11 DOLŮ K ZAVŘENÍ
ZÁPADNÍ VIRGINIE – Druhá největší černouhelná společnost v USA, Alpha Natural Resources, oznámila, že kvůli špatným podmínkám na trhu a vzrůstající regulaci ze strany státu plánuje uzavřít 11 dolů v Západní Virginii. O práci by v podle předpokladů v polovině října přišlo 1100 zaměstnanců.
Doly, kterých se zastavení produkce týká, vydaly v první polovině letošního roku jeden milion tun koksovatelného a 3,2 milionu tun energetického uhlí.
Podle prezidenta firmy Paula Vininga firma v posledních třech letech pozastavila produkci v objemu 35 milionů tun především u provozů s nejvyššími náklady. „Došlo k tomu v důsledku slabé poptávky v USA, klesajících cen a slabé poptávky na trzích v zámoří a vládních nařízení, která vedou k uzavírání černouhelných elektráren a pozastavení výstavby nových,“ tvrdí firma.

24.07.2014: REORGANIZACE POLSKÝCH DOLŮ
Důl Kazimierz- -Juliusz, který vlastní Katowicki Holding Węglowy, je určen k likvidaci. I když bylo dlouhou dobu známo, že ložisko bude brzy vyčerpáno a těžba není konkurenceschopná, nikdo nepředpokládal tak rychlé rozhodnutí o jeho zavření. S poklesem cen se zhoršily výsledky dolu a podle neoficiálních informací generuje měsíčně čistou ztrátu 3 miliony zlotých (20 milionů eur). Konkrétní datum uzavření prozatím nebylo stanoveno.
KHW ve svých výsledcích za první pololetí oznámil čistou ztrátu 74 milionu zlotých (480 milionů korun), fi rma zároveň vytěžila o 5 procent méně uhlí, než plánovala (5,14 milionu tun) a prodala ho o 16 procent méně, než předpokládala (4,67 milionu tun).
O slučování nebo vyčlenění ztrátových dolů uvažuje také největší těžař – Kompania Weglowa.

10.07.2014: PLUSOVÁ PASKOVSKÁ POLOLETNÍ ČÍSLA
Manka jsou smazána, přibyly naopak metry i tuny nad plán, všude je znát úsporný trend.
Kvalitního koksovatelného uhlí nakopáno 470 tisíc tun. Metrů vyraženo celkem 2765. Takové jsou výsledky Závodu Důl Paskov za leden až červen letošního roku, přičemž manka v provozech rubání i příprav mají smazána a výrobní čísla se pohybují v plusových hodnotách. Nad důlně technický plán ještě přidaly rubáňové kolektivy 1150 tun, čelbové pak 231 metrů.
Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 26.08.2014 do 02.09.2014

Sekce ČLÁNKY
01.09.2014POLSKÉ HORNICTVÍ NA ROZCESTÍ
29.08.2014Těžba uranu na historickém území Moravy a Slezska

Sekce NOVINKY
29.08.2014BUDOU V POLSKU ZAVÍRAT DOLY?


Vítězslav Hettenberger

Český rozhlas Ostrava v relaci
"Život na dlani"

(Pro přehrání klikni)

Martin Jemelka: Na kolonii tak se jmenuje publikace o historii jednoho z největších dělnických sídlišť u nás, hornické kolonii Šalomoun v Ostravě.
Jsem rád, že
Jsem rád,že existuje takovýto klub na ostravsku,neboť naše děti již téměř neví,že na ostravsku se ještě (pro naši generaci)nedávno těžilo uhlí. A vůbec mne překvapily Vaše stránky a nejvíc haviř Slivka ,který byl Panem "bavičem"spolu s Frantu Mydlem,pro mě nejlepším na světě. Jsem oborem stolař,ale pocházím z havířské rodiny. Děd začal na Šalamuně a jak ju zavřeli,pokračoval na Hlubině,kde našel robotu aji muj tata,ze začatku jako důlní elektrikář a potem jako povrchový. Vyšlo mu to tak akorát do důchodu,když Hlubina přestala těžit. Tak přeju Vašemu klubu budoucnost a budu rád,když budu moci nějak přispět k jeho rozvoji. tak zatím Zdař Bůh. Staňa
Kforum
08.07. vzpomínka na mého ...
DOBRÝ VEČER JMENUJI SE CHLÁDEK LUBOMÍR A CHTĚL JSEM JEN ŘÍCT,ŽE MŮJ ... »

26.08. Důl Hlubina
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví o stránkách, kde di ... »

16.05. Důl Hlubina
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli by mi někdo zde zaregstrovaný mohl ... »

07.05. Naučná stezka kole ...
Originál vložil J.Minka

Trasu, kterou členové klubu vybudo ... »


07.05. Naučná stezka kole ...
Trasu, kterou členové klubu vybudovali díky grantu Nadace OKD a podpoře d ... »

01.12. Důlní neštěstí
Pokud chcete získat k tomuto tématu podrobnější informace, vložte pros ... »


<

Používáme redakční systém phpRS | Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv šíření obsahu stránek je bez písemného svolení redakce a KPHM zakázáno | © 2007 KPHM

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server