Pracovní semináře
Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2014
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
UKONČETE VÝSTUP A NÁSTUP, DVEŘE SE ZAVÍRAJÍ
Několikapodlažní klec s havíři je svým způsobem takové vertikální metro. A že jich tady na Ostravku a Karvinsku máme! Jen toho revizora, který by kontroloval platné jízdenky, jsme nikde nezastihli.
zobrazení: 9923
známka: 1.58
Hledáme redaktory nebo každého kdo by chtěl přispět svými poznatky, zážitky a postřehy s naší nebo příbližnou tématikou.
Pište na email: info(zavinač)hornicky-klub.info

Překladač

Multimedia online

 • Hornické muzeum v Havířově
 • Přehraj
  Historie psaná uhlím
 • Den horníků v Petřvaldě 2012
 • Přehraj
  Den horníků v Petřvaldě
 • Oslavy svátku sv. Barbory
 • Přehraj
  Jako každoročně i v roce 2012 se konaly v Landek parku v kompresorovně dolu Anselm
 • Přednáška o technologických novinkách v OKD měla úspěch
 • Přehraj
  Bývalí horníci se stále aktivně zajímají o současné dění v našem černouhelném revíru

  Větší rozměr filmu

 • Jak v Ostravě pochovali uhlí
 • Přehraj
  Ostrava archiv 1967 1996 Jak v Ostravě pochovali uhlí Převzato z YOUTUBE autor pan. Vrána
 • Plenární schůze KPHMO 2012
 • Přehraj
  Plenární schůze KPHMO v roce 2012
 • Výroční členská schůze SHHS
 • Přehraj
  Valná hromada Hornických a hutnických spolků v Landek parku v Harendě.
 • Naučná stezka na Landeku
 • Přehraj
  KPHMO upravil naučnou stezku na kopci Landeku
 • Znovu otevření důlní expozice
 • Přehraj
  Landek park - důlní expozice
 • Svěcení hornického praporu KPHMO
 • Přehraj
  11. září 2011 v 10 hodin u příležitosti Mše svaté k narození Panny Marie a orlovské pouti byl požehnán Hornický prapor Klubu přátel hornického muzea v Ostravě.

  |0-10| - Další - Celkem: 35

  Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
  Čtenář

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

  Kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     
  Novinky
  17.04.2014: BRITSKÁ VLÁDA POMOHLA TĚŽAŘŮM
  Britská vláda uvolnila 10 milionů liber (330 milionů korun), aby zabránila propuštění 1300 horníků ze dvou černouhelných dolů společnosti UK Coal, která se ocitla na hraně bankrotu. Firma provozuje ve Velké Británii tři poslední hlubinné doly a šest povrchových lomů. Těžaři oznámili, že jim daný úvěr spolu s investicí 10 milionů liber od spřátelených firem Hargreaves Services a Harworth Estates umožní udržet zhruba 2000 pracovních míst a vyhnout se bezprostřednímu riziku platební neschopnosti.
  UK Coal plánuje uzavřít doly Kellingley a Thoresby na konci příštího roku. Firma se dostala pod tlak v důsledku levných dovozů a neúspěšné snahy získat investora pro své povrchové provozy.
  Vládní pomoc je podle ministerstva průmyslu jediná možnost, jak zabránit okamžité insolvenci firmy a jde o nejlepší řešení pro daňové poplatníky i zaměstnance. Vedení UK Coal oznámilo, že bude spolupracovat se státem, aby našlo nové uplatnění pro zaměstnance obou dolů.

  10.04.2014: ŠACHŤÁK BYL „KORYTÁŘSKÝ“
  Jeden z posledních šachťáků „báňské“ připravující zdejší fuxy a fuxice na 25. duben, kdy skokem přes kůži vstoupí v Mostě do cechu hornického, nesl v noře Modrá sova v Porubě přívlastek „korytářský“. To proto, že se v prezidiální tablici usadil děkan Hornicko-geologické fakulty Vojtech Dirner, proděkani Hana Staňková i Zdeněk Diviš a Pavel Černota alias Bělota coby předseda akademického senátu.
  Vše pak měl pod palcem profesor Pavel Prokop v roli SVNP se svými adláty Otou Krajníkem a Jindřichem Látem. Od smrdutých fuxů posílených pivní mastí roznášenou Pivním Policistou řečeným Sob zazněly švefly „Jak jsem psal anotaci na bakalářskou práci“ či „Zemský povrch je mi malý“. Karmíny a sborové „Zdař Bůh!“ pak ukázaly, že smrdutci z VŠB-TUO začínají být na 125. skok přes kůži dostatečně připraveni.

  04.04.2014: CENY DRTÍ AUSTRALSKÉ TĚŽAŘE
  Světový černouhelný gigant, společnost Glencore Xstrata, oznámil, že zastaví těžbu ve svém australském dole Ravensworth kvůli nízkým cenám a slabé poptávce. Tento krok potvrzuje špatnou situaci, v níž se nacházejí australské provozy fi rem AngloAmerican, BHP a Rio Tinto, které byly v uplynulých měsících nuceny zavírat své doly, omezovat investice a propouštět zaměstnance.
  Kombinace nízkých cen, vysokých nákladů na těžbu, geologických podmínek a silného australského dolaru byla příčinou toho, že důl Ravensworth s roční produkcí 2,1 milionu tun koksovatelného uhlí bude postupně utlumen. O práci tak přijde 130 zdejších zaměstnanců. Za poslední rok a půl ztratilo místo v uhelné pánvi v Hunter Valley 1500 horníků. Například společnost BHP nedávno oznámila, že propustí 230 lidí ve svém dole Saraji v Queenslandu, aby snížila výrobní náklady a udržela důl životaschopný.

  20.03.2014: CENY DÁLE PADAJÍ
  PEKING – Ceny nejkvalitnějšího koksovatelného uhlí, které prodávají australští těžaři ocelárnám v Číně a Japonsku a které určují světovou úroveň cen, narazily na začátku minulého týdne na sedmileté minimum – 113 dolarů za tunu.
  Čínští obchodníci považují rychlý pokles cen za bezprecedentní a podle nich je určován především odhady budoucí poptávky, která pravděpodobně neporoste. Někteří oceláři v Japonsku navíc s uzavíráním kontraktů na dodávky uhlí nespěchají, protože očekávají další pokles cen.
  Nízké ceny uhlí trápí také těžaře v USA. Ti očekávají, že vývoz v následujících letech poklesne z rekordních 126 milionů tun v roce 2012, protože již v roce 2013 se snížil na 118 milionů tun.

  13.03.2014: Valná hromada svaté Barborky schválila změny stanov a program činnosti na další rok
  S novým názvem a novu adresou, avšak se „starými“ prioritami vstupuje do jubilejního 10. roku své činnosti Občanské sdružení svatá Barbora Ostrava, nyní Spolek svatá Barbora Karviná. Změny stanov vynucené nástupem platnosti nového občanského zákoníku a změnou sídla OKD schválila v pátek 6. března ve společenském zařízení Barborka u lokality ČSA Závodu Důl Karviná Valná hromada OSSB. I valnou hromadu jako nejvyšší orgán spolku nahradí do budoucna Členská schůze SSB.
  Kdo má svátek
  Aktualizace
  Aktualizované sekce od 18.04.2014 do 25.04.2014

  Sekce ČLÁNKY
  24.04.2014165 let VŠB
  21.04.2014Hornické kolonie ostravsko-karvinského revíru (25)


  Vítězslav Hettenberger

  Český rozhlas Ostrava v relaci
  "Život na dlani"

  (Pro přehrání klikni)

  Martin Jemelka: Na kolonii tak se jmenuje publikace o historii jednoho z největších dělnických sídlišť u nás, hornické kolonii Šalomoun v Ostravě.
  Jsem rád, že
  Jsem rád,že existuje takovýto klub na ostravsku,neboť naše děti již téměř neví,že na ostravsku se ještě (pro naši generaci)nedávno těžilo uhlí. A vůbec mne překvapily Vaše stránky a nejvíc haviř Slivka ,který byl Panem "bavičem"spolu s Frantu Mydlem,pro mě nejlepším na světě. Jsem oborem stolař,ale pocházím z havířské rodiny. Děd začal na Šalamuně a jak ju zavřeli,pokračoval na Hlubině,kde našel robotu aji muj tata,ze začatku jako důlní elektrikář a potem jako povrchový. Vyšlo mu to tak akorát do důchodu,když Hlubina přestala těžit. Tak přeju Vašemu klubu budoucnost a budu rád,když budu moci nějak přispět k jeho rozvoji. tak zatím Zdař Bůh. Staňa
  Kforum
  08.07. vzpomínka na mého ...
  DOBRÝ VEČER JMENUJI SE CHLÁDEK LUBOMÍR A CHTĚL JSEM JEN ŘÍCT,ŽE MŮJ ... »

  26.08. Důl Hlubina
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví o stránkách, kde di ... »

  16.05. Důl Hlubina
  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli by mi někdo zde zaregstrovaný mohl ... »

  07.05. Naučná stezka kole ...
  Originál vložil J.Minka

  Trasu, kterou členové klubu vybudo ... »


  07.05. Naučná stezka kole ...
  Trasu, kterou členové klubu vybudovali díky grantu Nadace OKD a podpoře d ... »

  01.12. Důlní neštěstí
  Pokud chcete získat k tomuto tématu podrobnější informace, vložte pros ... »


  <

  Používáme redakční systém phpRS | Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv šíření obsahu stránek je bez písemného svolení redakce a KPHM zakázáno | © 2007 KPHM

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server