Pracovní semináře
Informace
Klub přátel Hornického muzea v Ostravě
pro přátele horního cechu

Copyright Klub přátel Hornického muzea v Ostravě, 2006-2015
email:kphmo(zavinac)seznam.cz
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License.

Seo servis
Knihy hornická tematika
UKONČETE VÝSTUP A NÁSTUP, DVEŘE SE ZAVÍRAJÍ
Několikapodlažní klec s havíři je svým způsobem takové vertikální metro. A že jich tady na Ostravku a Karvinsku máme! Jen toho revizora, který by kontroloval platné jízdenky, jsme nikde nezastihli.
zobrazení: 11250
známka: 1.58

Weblinks sekce

Naši spomzoři a kolektivní členové významní pomocníci v naší práci
Čtenář

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Novinky
26.11.2015: JSW představila své plány na příští rok

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) chce v příštím roce vytěžit 16,5 milionů tun černého uhlí a vyrobit 4,1 milionu tun koksu. Na konferenci, která se uskutečnila 13. listopadu, o tom informovali členové představenstva této firmy. Jak v jejím průběhu dále zaznělo, JSW má tendenci dále snižovat svoje náklady, v tomto kontextu i náklady na těžbu černého uhlí. O situaci na trhu s koksovatelným uhlím detailně informoval místopředseda představenstva Michał Kończak. Podle jeho slov se benchmarkové ceny v roce 2016 budou na světových trzích pohybovat okolo 85 amerických dolarů za tunu. Viceprezident JSW Tomasz Gawlik v reakci na jednání s majiteli dluhopisů k problematickému Dolu Krupiński současně potvrdil, že bude fungovat až do roku 2021.

23.11.2015: Současný stav prevence otřesů v OKR

Přednáška Jiřího Ptáčka ze dne 3. listopadu 2015

Klikni


19.11.2015: Austrálie bude mít nový uhelný důl

Na australském kontinentě vznikne jeden z největších dolů na těžbu černého uhlí na světě. Důl bude postaven na ploše sedmkrát větší, než jakou má Port Jackson. Tedy zátoka a současně největší přírodní přístav na světě, okolo kterého vzniklo město Sydney. Port Jackson má rozlohu 55 km2.
Investiční výdaje se odhadují na 12 miliard amerických dolarů. Tamní vláda už vydala souhlasné rozhodnutí, že stavba dolu v Queenslandu může začít, přestože v srpnu australský soud dočasně zablokoval realizaci projektu kvůli obavám z možného negativního dopadu na životní prostředí. Realizací queenslandského dolu byla pověřena indická společnost ADANI MINING. V novém komplexu se ročně bude těžit okolo 60 milionů tun uhlí. Větší část z této produkce bude určena na export, především do Indie.

15.11.2015: OKD vyhrála tendr na dodávky uhlí

Výběrové řízení na dodávky černého energetického uhlí pro Elektrárnu Dětmarovice probíhalo standardním způsobem a mělo tři kola. Při hodnocení nabídek, které splnily jakostní parametry, byla jediným kritériem nabídnutá cena. Na základě výsledků se ČEZ rozhodl uzavřít s OKD na rok 2016 smlouvu na dodávky uhlí pro Elektrárnu Dětmarovice v objemu 600 tisíc tun.
„Při započtení smlouvy na dodávku 200 tisíc tun černého energetického uhlí v roce 2016, kterou jsme s OKD uzavřeli letos v srpnu, tak zakoupí ČEZ od OKD v roce 2016 pro Elektrárnu Dětmarovice celkem 800 tisíc tun uhlí,“ dodal mluvčí ČEZ Vladimír Sobol.
Mimo to má ČEZ s OKD uzavřenou smlouvu na dodávku 50 tisíc tun černého energetického uhlí v příštím roce pro teplárnu Vítkovice.

12.11.2015: Coal India zvyšuje těžbu

Indie, která má v další dekádě předběhnout Čínu na žebříčku nejlidnatějších zemí planety, má šanci nahradit Říši středu v její roli hnací síly globálního hospodářského růstu – tyto naděje vyjadřují v poslední době komentátoři krize na trzích s uhlím, uvádí portál mining.com. Od roku 2000 výroba uhlí a jeho spotřeba v Číně přispívaly až z 80 procent ke stálému zvyšování ukazatele těžby v celém světě. Mezitím Indie již začala předhánět Čínu ve spotřebě energetického uhlí a stala se největším dovozcem a výrobcem energetického uhlí ve světě, kdežto Číňané začínají pozvolna v těchto žebříčcích klesat. Nejnovější údaje státní společnosti Coal India ukázaly například, že pouze v období od dubna do srpna roku 2015 se těžba uhlí zvýšila o 9,4 procenta. To ale není všechno. Od dubna do září se těžba energetického uhlí z povrchových dolů této obří indické korporace zvýšila dokonce o neskutečných 37 proce nt! – informuje mining.com. Takto pouze jedna jediná těžební indická fi rma zvýšila od roku 2014 nabídku uhlí na trhu o 82 milionů tun. Podle plánů přijatých indickou vládou má v roce 2020 výroba společnosti Coal India dosáhnout hodnoty 1 miliardy tun uhlí, kdežto soukromé indické doly mají do té doby dodávat dalších 600 milionů tun. Indická vláda tlačí na maximalizaci těžby s cílem ochránit zemi před závislostí na dovozu energetických surovin.
Kdo má svátek
Aktualizace
Aktualizované sekce od 20.11.2015 do 27.11.2015

Sekce ČLÁNKY
24.11.2015Na světě je další kniha stříbrského báňského spisovatele

Sekce NOVINKY
26.11.2015JSW představila své plány na příští rok
23.11.2015Současný stav prevence otřesů v OKR

Vítězslav Hettenberger
Český rozhlas Ostrava v relaci 
"Život na dlani"
(Pro přehrání klikni)

Martin Jemelka: Na kolonii tak se jmenuje publikace o historii jednoho z největších dělnických sídlišť u nás, hornické kolonii Šalomoun v Ostravě.

 

Jsem rád, že
Jsem rád,že existuje takovýto klub na ostravsku,neboť naše děti již téměř neví,že na ostravsku se ještě (pro naši generaci)nedávno těžilo uhlí. A vůbec mne překvapily Vaše stránky a nejvíc haviř Slivka ,který byl Panem "bavičem"spolu s Frantu Mydlem,pro mě nejlepším na světě. Jsem oborem stolař,ale pocházím z havířské rodiny. Děd začal na Šalamuně a jak ju zavřeli,pokračoval na Hlubině,kde našel robotu aji muj tata,ze začatku jako důlní elektrikář a potem jako povrchový. Vyšlo mu to tak akorát do důchodu,když Hlubina přestala těžit. Tak přeju Vašemu klubu budoucnost a budu rád,když budu moci nějak přispět k jeho rozvoji. tak zatím Zdař Bůh. Staňa
Kforum
08.07. vzpomínka na mého ...
DOBRÝ VEČER JMENUJI SE CHLÁDEK LUBOMÍR A CHTĚL JSEM JEN ŘÍCT,ŽE MŮJ ... »

26.08. Důl Hlubina
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví o stránkách, kde di ... »

16.05. Důl Hlubina
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli by mi někdo zde zaregstrovaný mohl ... »

07.05. Naučná stezka kole ...
Originál vložil J.Minka

Trasu, kterou členové klubu vybudo ... »


07.05. Naučná stezka kole ...
Trasu, kterou členové klubu vybudovali díky grantu Nadace OKD a podpoře d ... »

01.12. Důlní neštěstí
Pokud chcete získat k tomuto tématu podrobnější informace, vložte pros ... »


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Používáme redakční systém phpRS | Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv šíření obsahu stránek je bez písemného svolení redakce a KPHM zakázáno | © 2007 KPHM

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server